ترافیک پرحجم در محورهای ۹ استان کشور + رکورد اقامت مسافر در مازندران شکست – تندیس چت

ایسنا: رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور اعلام کرد که ترافیک در جاده‌های ۹ استان کشور از جمله، تهران، مازندران، البرز، گیلان و قم همچنان پرحجم است
ایسنا: رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور اعلام کرد که ترافیک در جاده‌های ۹ استان کشور از جمله، تهران، مازندران، البرز، گیلان و قم همچنان پرحجم است.

وی افزود: ترافیک در طول هر دو مسیر رفت و برگشت آزادراه های تهران – کرج و کرج – قزوین، آزادراه ملک آباد – مشهد و محورهای قوچان – مشهد و تربت حیدریه – مشهد در استان خراسان رضوی، محورهای سلفچگان به قم و آزادراه تهران – قم در استان قم، محور توسکستان – شاهرود در استان گلستان و محور کرمانشاه – بیستون در استان کرمانشاه ترافیک پرحجم است. سایر محورهای مواصلاتی کشور نیز از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به ترافیک پرحجم و روان در طول مسیر شمال به جنوب محورهای کرج – چالوس،هراز و فیروزکوه اظهار کرد: در حال حاضر ترافیک پرحجمی در محور تالش – پونل، محور رشت – امام‌زاده هاشم محدوده سه راهی سنگر- سنگین، مسیر شمال به جنوب محور رشت – قزوین و محدوده های رودبار، منجیل و لوشان در استان گیلان جریان دارد.

——————-

ایرنا: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت : با ثبت 14 میلیون و 250 هزار و 913 نفر شب اقامت مسافر در نوروز امسال رکورد سال قبل جذب مسافر در استان شکست

کشاورز به میزبانی بیش از سه هزار روستا و آبادی استان از مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت : روستاهای مازندران هم در این مدت 3 میلیون و 395 هزار و800 نفر شب اقامت مسافر را ثبت کردند که نسبت به سال قبل حدود 30 درصد افزایش داشته است .

گفتنی است سال گذشته در مدت مشابه حدود 11میلیون نفر شب اقامت مسافر در استان مازندران ثبت شد .

گفتنی است ستاد خدمات سفر نوروزی مازندران امسال حدود 850 هزار نفر شب ظرفیت در اقامتگاههای رسمی برای مسافران نوروزی آماده کرده است.

بهروز کشاورز  با اشاره به اینکه جذب مسافر 30درصد نسبت به پارسال افزایش یافت، افزود : این آمار از 27 اسفند 96 تا 12 فروردین ثبت شد و مازندران تا این تاریخ رتبه نخست کشور در جذب مسافران نوروزی را دارد .

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود که امسال تا 17 فروردین مازندران میزبان مهمانان نوروزی باشد ، افزود : این آمار افزایش چشمگیر دیگر هم دارد.

همچنین امسال تعداد 70 واحد اقامتگاه بومگردی در مازندران برای میزبانی از مهمانان نوروزی اماده شد.
مازندران در تعطیلات نوروزی سال گذشته میزبان بیش از 12 میلیون نفر شب مسافر و گردشگر بود.

ایرنا: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت : با ثبت 14 میلیون و 250 هزار و 913 نفر شب اقامت مسافر در نوروز امسال رکورد سال قبل جذب مسافر در استان شکست.

سرپرست میراث فرهنگی مازندران بیان کرد : با اینکه قبل از نوروز پیش بینی می شد که میزان مسافران نوروزی 15 تا 20 درصد افزایش داشته باشند اما مسافران پای را از پیش بینی ها فراتر گذاشتند .